با لنت ترمز ال نود ایساکو به صورت خودکار کمربندها بسته می شوند

دیسک های ترمز و لنت ترمز ال نود ایساکو اگرچه عمر بیشتری نسبت به لنت ها دارند، اما پس از مدتی بسته به سبک رانندگی فرسوده می شوند و نیاز به تعویض دارند. در استفاده استاندارد، دیسک های ترمز باید هر 60 یا 70 هزار کیلومتر تعویض شوند.

با این حال، از آنجایی که همیشه امکان تشخیص آسیب روی دیسک ها وجود ندارد، تعویض دیسک های ترمز در هر تعویض لنت مفید است. به این ترتیب هم می توانید عملکرد ترمز را افزایش دهید و هم در زمان صرفه جویی کنید.

ترمزهای پر سر و صدا: صدا در هنگام ترمز اولین نشانه تعویض دیسک ترمز محسوب می شود. در صورت تاب برداشتن دیسک، امکان شنیدن صدای جیر جیر از چرخ ها وجود دارد.

ممکن است صدای خراشیدن روی دیسک‌های به شدت فرسوده بشنوید، در حالی که دیسک‌های کج و کج جیرجیر می‌کنند.

لرزش چرخ: هنگامی که ساییدگی دیسک‌های ترمز پیشرفته است، می‌توانید با فشار دادن پدال ترمز آن را احساس کنید. دیسک های ترمز کج با هر بار اعمال ترمز، لرزش روی پدال ایجاد می کنند.

این وضعیت که به دلیل عدم تماس کامل پدال با دیسک ایجاد می شود، به خصوص در سرعت های بالا می تواند خطرناک باشد. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص دیسک های فرسوده، مقایسه فواصل توقف است.

اگر وسیله نقلیه شما دیرتر از فواصل ترمز قبلی شما توقف می کند، ممکن است زمان تجدید دیسک ها فرا رسیده باشد.اگرچه دیسک های ترمز دیرتر از لنت ها فرسوده می شوند، اما پس از ده ها هزار کیلومتر رانندگی می توانند از ساختار طبیعی خود خارج شوند.

در صورت مشاهده شیارهایی در لبه های این قسمت که در تماس دائمی با لنت ترمز است، باید در اسرع وقت دیسک های ترمز خود را تعویض کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.