با خرمای زاهدی صادراتی نیاز به رفتن به باشگاه ندارید

کالری دریافتی خرمای زاهدی صادراتی زیاد است، بنابراین در صورت مصرف آن در رژیم غذایی باید مراقب باشید. به خاطر داشته باشید که 100 گرم خرما که 3 واحد است بیش از 200 کالری دارد.

این به این دلیل است که تا 80 درصد از ترکیب آن شکر است و به همین دلیل می توان از آن به عنوان شیرین کننده استفاده کرد. به همین دلیل منبع انرژی کاملی برای ورزشکاران یا مراحلی است که به دلیل فعالیت بدنی زیاد در آنها زیاد می سوزیم.

به همین ترتیب به دلیل میزان قند موجود در آن باعث ایجاد پوسیدگی می شود، بنابراین بهداشت دهان و دندان به خصوص در کوچکترین موارد باید بسیار زیاد باشد.

دقیقاً به دلیل این مقدار زیاد قند، به دیابتی‌ها توصیه می‌شود که آنها را با کنترل و اعتدال مصرف کنند، اگرچه هنوز به طور خاص منع مصرفی برای آنها نشان داده نشده است. با این حال، بهتر است محتاط باشید.

روده تحریک پذیر، همچنین باید در مصرف خود احتیاط کنند، زیرا کربوهیدرات های آنها ممکن است هضم مشکل باشد و باعث ایجاد مشکلاتی شود.

به همین ترتیب، کسانی که از رژیم های غذایی با سطح پتاسیم پایین پیروی می کنند، نباید آنها را مصرف کنند یا در صورت مصرف، در حد اعتدال، زیرا در مورد کسانی که از درگیری کلیه رنج می برند، می توانند عوارض ایجاد کنند.

در نهایت، اگر تمایل به میگرن و سردرد دارید، خرما به شما توصیه نمی‌شود، زیرا حاوی تیرامین است که مانند اکثر آجیل‌ها در ایجاد آن نقش دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.